Calendar of Events

з 11 October 2017 по
01 November 2017


Latest News

Thumb_dsc07115

Покажемо музейні закутки, з яких відкриваються гарні краєвиди на Дніпро та Лавру. Там і відпочивають наші експонати.

Thumb______._________________________

Запрошуємо на творчі пленери Обмінюємо малюнок на листівку Створюємо виставку ваших робіт Даруємо приємні емоції


Gallery

Незвичайне День народження, або Дівич – вечір на Андрія

Пам'яті Катерини Білокур ...

Абетка української орнаментики

Кольоровий світ навколо

Квіти як сенс життя...


Projects

Thumb_dsc02117

Прагнете відпочити у музейній тиші та заново відкрити творчість Тараса Шевченка?! Запрошуємо на релакс-читання. Беріть з собою книги та гарний настрій! Вартість: вхідна плата до музею

Thumb________

Оновлена експозиція писанкарства


Video

  Твори народної художниці України Катерини Василівни Білокур після виставкового проекту «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»   у  НКММК «Мистецький Арсенал» повернулися в експозицію музею.

   Виставка працює щодня, окрім вівторка, з 10:00 до 17:00, завітавши на яку ви самостійно можете ознайомитися з творами Катерини Білокур чи замовити тематичну екскурсію про життєвий і творчий шлях художниці, або долучитися до найрізноманітніших інтерактивних програм присвячених мисткині.

   Пропонуємо вашій увазі лист учасника Всеукраїнського конкурсу “Квіти, мої діти”, що проводиться з 2005 року і присвячений Катерині Білокур, в якому взяли участь наші дописувачі з різних областей України. В своїх листах вони висловлювали власну думку про творчість художниці.

   Цим листом відкриваємо рубрику «Лист до Білокур» до якої можете долучитись і ви.

  

   Стилістику автора збережено.

 

   Мельник Віктор, малоземельний селянин, каміньщикує на “великому” будівництві капіталізму, щиро вдячний співробітникам музею за надану можливість на короткий час стати есеїстом і висловити декілька своїх непрофесійних думок про творчість Катерини Білокур.

   Вперше побачивши репродукцію її картини, я, тодішній студент Агрономічного технікуму, сприйняв її критично, адже з точки зору ботаніки та агрономіки на ній були зображені квіти і плоди, які разом у природі не зустрічаються. Пройшов час і про Білокур художницю та людину я знаю багато, і тепер розумію, що вона малювала Рай, де у Бога все можливе: півонія квітне, а кавуни достигають одночасно.

Зараз уже стало очевидним, що класик помилився, і краса не врятує цей світ. Гнилі манекени Сальвадора Далі витісняють світлі квіти катерини Білокур. В глобальному масштабі перемагають ідеї суспільства споживання, тому тема творчості та життя Катерини Білокур сьогодні особливо актуальна, бо є протиставленням до корисливих ідей. ЇЇ життя є взірцем для тих, хто не може змиритися з сучасними реаліями, бо вона виконала Божу програму: “Хто стерпить все до кінця, – той спасеться”.

Для мене цінність кожного митця (художника, музиканта, письменника) визначається відповідністю творчості і біографії, адже дуже часто високі ідеали та зразки творчості дисонували з ганебними сторінками біографії. І тут наша землячка теж на висоті: вона створила свою житейську філософію, аскетичну за формою та естетичну за змістом, і була їй вірною до кінця.

    Україна дала світові багато геніальних майстрів у всіх різновидах життєдіяльності та творчості, але в більшості своїй у нас переважають люди малочутливі до краси, бо інакше, чим пояснити цей стан культури, який є сьогодні? Коли фільм про К. Білокур можна побачити  на телеканалі “Культура” о третій годині ночі, а у кращий ефірний час демонструється культурний апокаліпсис.

   А коли настане фінал апокаліпсиса справжнього, то заради таких людей, як катерна Білокур, які є виправданням українства перед Лицем Божим, Господь помилує всіх нас, оскільки Біблія говорить, що так було, коли за декількох праведників Бог обіцяв зберегти увесь народ.

Пишучи свій допис, я свідомо відійшов від заданої теми: “Квіти – діти мої”, щоб не повторювати  численних авторів-білокурознавців.

Квіти я, як і Катерина Білокур, люблю маніакально, іншого слова не підберу, щоб висловити своє до них ставлення, а оскільки малювати не вмію, то я їх лише вирощую.

А ще я вірю, що наша художниця і зараз там – в Небесній Україні – продовжує малювати свої шедеври і вони враз оживають, тому що для Бога нічого неможливого немає. 

Віктор Мельник, Харківська область, 2005 рік.

 

 

Наші координати: 01015, Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 2

(територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»)

e-mail: novmuz@ukr.net

тел.: 280-36-93; (068) 778-02-70; (066) 675-72-68