21 травня

Акція до Дня вишиванки

21 травня з 10:00 до 17:00 музей оголошує акцію

до всеукраїнського свята Дня вишиванки.

Всім, хто завітає до музею у вишиванці вхід безкоштовний.

Вишиванка – вишита сорочка, яка колись, була головною і найбільш давньою складовою частиною вбрання по всій території України. З давніх часів їй надавались особливі магічні властивості, адже вона одягалась безпосередньо на тіло людини. Їй приписували лікувальну силу, вона виступала обов’язковим елементом убрання в багатьох обрядах.

Однією з характерних ознак української сорочки був її білий колір. Матеріалом для виготовлення сорочок служило конопляне і лляне полотно. Крій простий, без коміра, або з маленьким стоячим чи відкладним коміром та розрізом посередині грудей. У всіх українських сорочках рукава  широкі й довгі, призбирані біля зап’ястків з вузькими чи широкими чохлами, або з оборкою.

Особливістю української сорочки є вишивка – одна з яскравих сторінок мистецтва українського народу та один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. Як поет складав із слів пісню, так вишивальниці стібок за стібком за допомогою найрізноманітніших технік створювали чарівні узори. Майже сто різних швів використовують народні майстри. Існують такі досить поширені в оздобленні народного одягу техніки, як гладь, мережка, хрестик, вирізування, виколювання, занизування, низь, набірування і багато інших.

Цікавить більше? Приходьте!

Всім, хто завітає до музею у вишиванці вхід безкоштовний!

Беріть активну участь у музейному житті!

Детальна інформація:

тел.:280-36-93; (068)778-02-70; (066)675-72-68;

e-mail: novmuz@ukr.net

Адреса: 01015, Київ, вул. Ларська,9, корпус 2.