27 липня - 3 вересня

«Мислеформи Леоніда Богинського»

22 червня - 27 серпня

Володимир Гарбуз «За покликом сонця»

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працює виставка В. Гарбуза «За покликом сонця», на якій представлена ретроспекція живописних творів з різних циклів та періодів творчості художника.

Гарбуз Володимир Васильович – відомий український художник, член Національної спілки художників України (з 1988).

Працює в галузі книжкової та станкової графіки, станкового живопису та монументального мистецтва.

Автор графічних серій на шевченківські теми — ілюстрацій до «Кобзаря», книг «Шевченко і вічність», «Стежками до світил», «Давидові псалми», а також олійних творів — «Катерина», «Перепоховання генія» та ін. Художник неодноразово говорив, що шевченківська тема є справою всього його життя.

Володимир Гарбуз — художник жанрово різноманітний, технічно багатогранний. Творам притаманний синтез традицій язичництва та духовних надбань християнської культури. У кожному сюжеті митця, за його власними словами, неодмінно є щось від «космічно-прабатьківського», від легендарної предковічної землі України. Особливо виразно це простежується в жанрі пейзажу. Цикл краєвидів Наддніпрянщини, наприклад, весняні пейзажі 2017 р.  — це не пейзажі у традиційному розумінні. Радше це симфонія експресії та кольору. В експозицію увійшли твори різних жанрів – пейзажі, натюрморти.

Живописні і графічні роботи митця представлені в експозиціях багатьох українських і зарубіжних музеїв (Австралії, Канади, Польщі, Словаччини), а також у приватних збірках.