27 липня - 3 вересня

«Мислеформи Леоніда Богинського»

27 липня - 3 вересня

«Мислеформи Леоніда Богинського»

В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працює виставка «Мислеформи Леоніда Богинського», присвяченій його світлій пам’яті.

Леонід Богинський – один із лідерів і найяскравіших представників сучасного мистецтва кераміки. Його роботи вирізняються своєрідною пластичною манерою, особистою художньою мовою, яка передає чітко означену життєву позицію автора.

Леонід Богинський у 1980-ті роки став одним із засновників  нової художньої традиції в українській кераміці, засобами глиняної пластики відображаючи сучасність, її протиріччя та внутрішній неспокій, біль і драму життя, любов і страждання, муку, радість і трагізм людських стосунків.

Традиційні форми народної кераміки у художника є універсальним засобом передачі філософських роздумів та  ідей. Так, монументальні макітри несуть філософське навантаження, а чорно-білі фарфорові об’єми – це особиста розповідь, фантазія художника з приводу життєвих історій або філософських міркувань про буття. У діалозі чорного та білого  художник передає драматичні колізії життя, складність і водночас простоту людського існування.

Керамічні пласти Леоніда Богинського – це справжня поезія в кераміці. Умовний, майже абстрактний розпис має драматичне навантаження. В українській кераміці вперше так щемко і неспокійно зазвучала висока нота трагізму.

На виставці представлені твори митця з колекції музею, а також роботи, передані родиною Майстра на час виставки та твори матері художника Євгенії Заремби-Богинської в стилі «міського наївного мистецтва».

Виставка працюватиме до 3 вересня 2017р.

ВАРТІСТЬ КВИТКІВ

для дорослих                                                      40 грн.

відвідування одного поверху                           20 грн.

для власників «Картки киянина»                  20 грн.

для пенсіонерів                                                  20 грн.

для студентів                                                        20 грн.

для школярів                                                        10 грн.

сімейний квиток

для 2-х дорослих та 1-3 дітей до 16 років       70 грн.

Тел.: (044) 280-36-93, (068) 778-02-70, (066) 675-72-68
E-mail: novmuz@ukr.net