1, 8 та 22 квітня о 13:00

Екскурсія по виставці «Києво-межигірський фаянс»!

Thumb_________.___.____.__.__________

Тематична екскурсія «Поетично-прозові ілюстрації українського народного декоративного мистецтва в творчості Тараса Шевченка»

15 березня - 12 травня 2017 року

«Києво-межигірський фаянс»

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 15 березня 2017 року  працює виставка «Києво-межигірський фаянс».

У колекції музею зберігається найбільше в Україні за кількістю пам’яток зібрання виробів межигірського фаянсу, яке нараховує понад 900 предметів.

Фабрика була заснована у 1798 році недалеко від Києва, у районі Вишгорода, і проіснувала майже 80 років, припинивши свою діяльність у 1877 році. Від початку підприємство створювалося як комерційне, було першим в колишній Російській імперії з виготовлення фаянсу і першим, на якому стали застосовувати друк для декорування виробів.

Межигірська глина була різних кольорів: біла, темно-коричнева, жовта, кремова, палева. Досить швидко майстри опанували виробництво кольорових мас (мармурову, темно-коричневу (шоколадну), чорну та ін.), застосували кольорові і безбарвну глазурі, якісні друковані малюнки, професійно виконаний рельєфний декор. Найвищим досягненням були друковані малюнки з ландшафтами Києва, Петербурга і його околиць.

Асортимент виробів був досить значний: чайний, кавовий, столовий посуд, а також окремо можна було придбати тарілки, салатники, сухарниці, кухлі та ін. Крім того, продукувалися вази різного розміру і призначення, кашпо, чорнильні прибори, умивальні чаші з глеком, рамки для портретів, свічники, каструлі, судки, глечики, менажниці, форми для бланманже, морозива, прес-папьє, кронштейни, садові табурети, предмети сакрального призначення (лампади, ікони, хрести, великодні яйця). З 1850-х років стали виготовляти скульптуру з бісквіта.

Виставка працюватиме до 12 травня 2017 року.

ВАРТІСТЬ КВИТКІВ

для дорослих                                                    40 грн.

відвідування одного поверху                        20 грн.

для власників «Картки киянина»                20 грн.

для пенсіонерів                                              20 грн.

для студентів                                                  20 грн.

для школярів                                                  10 грн.

Сімейний квиток

для 2-х дорослих та 1-3 дітей до 16 років     70 грн.

Наша адреса: 01015, Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29

Вівторок – вихідний