з 21 серпня по 28 вересня 2015 року

Виставка творів Валентини Панко

21 серпня 2015 р. о 16 год. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється ювілейна виставка творів майстра народного мистецтва  Валентини Панко с.Петриківка, Дніпропетровська обл.

Валентина Федорівна — член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної комісії України в справах ЮНЕСКО, лауреат премії імені Івана Нечуя-Левицького, спадкоємиця давніх традицій петриківського орнаментального мистецтва,  донька заслуженого майстра народної творчості України Федора Панка.

У творчому доробку мисткині –  сотні творів на папері, дерев’яних скринях, тарелях, вазах, розписи на порцелянових та скляних сервізах, настінні розписи тощо. Віртуозно володіючи технікою петриківського письма, вишуканим смаком, багатою градацією кольорів, Валентина Панко у своїй творчості поєднує традиції класиків петриківського розпису із сучасною образною мовою.

Твори Валентини Панко постійно експонувалися    на виставках   народного мистецтва в різних містах України, презентували петриківський розпис у Канаді, Японії, Польщі, Іспанії, Франції, Австралії, Бельгії, США, Німеччині, Чехії, Литві, Азербайджані, Греції.

Роботи мисткині зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Виставка триватиме  до 20 вервесня 2015 р.