Календар подій


Останні новини


Фотогалерея

Незвичайне День народження, або Дівич – вечір на Андрія


Миттєвості


Відеоматеріали

Декоративний розпис

Одним з найбільших осередків декоративного розпису здавна було село Петриківка (нині Дніпропетровської області). Тут займалися всіма видами народного розпису. Та понад усе славилася Петриківка своїми яскравими, життєрадісними мальовками.

Інтер’єр петриківської хати був сповнений яскравими чистими кольорами (адже мальовані квіти цвіли у петриківських цілорічно). Завдяки цьому в жителів Петриківки виховувалась любов до декоративного живопису, і не тільки любов, а й уміння поводитися з фарбами, знання малювання і традиційних орнаментальних мотивів – розмаїтих квітів, пуп’янків, листочків, тощо.

Своєрідний орнамент має свою пластичну мову, техніку, свій арсенал художніх образів. Він ґрунтується на уважному вивченні реальних форм місцевої флори та створенні на цій основі фантастичних форм квітів (наприклад "цибульки" або "кучерявик"). Широкого застосування мають мотиви ягід калини й винограду. Характерним є також зображення акантового листку, що його звуть "папороттю", бутонів ажурного листя.

Для петриківських орнаменталістів характерні надзвичайно точний окомір та дивовижна спритність руки – всі майстри малюють без попередньо наміченого контуру.

Віртуозність виконання рисунка тісно поєднані з матеріалом і технікою. Петриківські майстри використовують яєчну темперу, а віртуозність роботи залежить від користування найтоншими пензликами з котячої шерсті. Крім пензля, петриківчани застосовують сухі стеблинки, трісочки, а ягоди малюють пальцем.

Для колориту традиційного петриківського розпису характерне контрастне сполучення основних і додаткових кольорів, до речі переважають червоні та зелені барви.

Формувалася своєрідна школа петриківського розпису, виникали цілі родини талановитих майстрів. Колективне за своїм характером петриківське малювання розвивалось упродовж століть на основі яскравих художніх індивідуальностей. У 1936 році в Петриківці була відкрита школа декоративного малювання, що почала готувати художників для роботи в різних галузях художньої промисловості. Твори петриківських майстрів Т. Пати, Н. Білокінь, О. Пилипенко, Ф. Панка, М. Тимченко, В. Клименко-Жукової, сестер В. Павленко та Г. Павленко-Черниченко увійшли в золотий фонд народного мистецтва України. Їхні твори є окрасою й експозиції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

 

При музеї працює студія петриківського розпису. Керівник, Анна Юріївна Венглінська, випускниця Київського художньо-промислового технікуму. Майстерності навчалась у відомого педагога, заслуженого майстра народної творчості України, петриківчанки Пелагеї Іванівни Глущенко.

 

Високий професіоналізм та багатий педагогічний досвід Анни Юріївни Венглінської сприяв організації Студії петриківського розпису при музеї на найвищому рівні. Вражає, що студійці, не маючи попередньої професійної мистецької підготовки, змогли за дуже короткий термін навчитися азам петриківського розпису, досконало відтворювати композиції будь-якої складності.

Періодичність проведення занять: щонеділі.

Початок занять о 12:00.

Група: 15 осіб.

Тривалість одного заняття: 2 год.

Тривалість курсу: 10 занять + підсумкове безкоштовне зняття.

Керівник студії: Венглінська Анна Юріївна.

 

Обов'язковий попередній запис та додаткова інформація за телефонами:

(044)280-36-93; (068)778-02-70 ; (066) 675-72-68.

e-mail: novmuz@ukr.net

Періодичність проведення занять: щочетверга.

Початок занять о 15:00.

Група: 15 осіб.

Тривалість одного заняття: 2 год.

Тривалість курсу: 10 занять + підсумкове безкоштовне зняття.

Вартість: 150 грн. одне заняття. Оплата за повний навчальний курс. 

Керівник студії: Венглінська Анна Юріївна.

 

Студія працюватиме за умови набору групи!

Обов'язковий попередній запис за телефонами:

280-36-93; (097) 516-32-18; (066) 446-90-32; (063) 978-90-51;

e-mail: novmuz@ukr.net

- See more at: http://www.ukrmuzey.com/studiyi/studiya-petrikivskogo-rozpisu#sthash.uALz7Y38.dpuf