Календар подій

12 жовтня - 1 листопада

«Андрій Пушкарьов. Птах та вершник як провісники свободи»


Останні новини

Thumb_dsc07115

«Експонат на канікулах» Покажемо музейні закутки де відпочивають наші експонати

Thumb______._________________________

Акція «Навколомузейне літо» Творчі пленери, виставка ваших робіт, приємні емоції


Фотогалерея

Незвичайне День народження, або Дівич – вечір на Андрія


Миттєвості


Відеоматеріали

Пам'яті Катерини Білокур

  

    7 грудня 2014 року, в день Святої великомучениці Катерини, Національний музей українського народного декоративного мистецтва традиційно відзначав день народження народної художниці України Катерини Василівни Білокур. З нагоди 114 річниці в музеї відбувся ряд заходів. Долучилися до них і учасники Молодіжного туристичного клубу Святошинського району. Школярі підготували міні-виставу за мотивами біографії Катерини Василівни.

   Етнограф та фольклорист Наталія Лещенко додала до програмиі родзинку – народознавчу лекцію «День Св. Великомучениці Катерини, образ Гіпатії з Александрії та доля видатної художниці Катерини Білокур». Наталія також продемонструвала дітям традиційні ворожіння на Катерини. Малеча сприймала оповіді про давнину захоплено.

   Ліричним завершенням вечора став виступ Марії Федорівни Гараніної – пошановувачки творчості Катерини Білокур. У її виконанні прозвучали фрагменти з листів художниці. Магічним чином Марія Федорівна своїм прочитанням на якісь хвилини перенесла аудиторію уявою у Богданівку, до ще молодої Катерини Білокур, яка звіряла паперу свої переживання.

   Немає кращого способу вшанувати творчість Катерини Білокур, ніж продовжити пам’ять про неї серед молодого покоління. Ясні дитячі обличчя, що знову і знову повертаються до музею – найкраще тому підтвердження.