Календар подій

1, 8 та 22 квітня о 13:00

Екскурсія по виставці «Києво-межигірський фаянс»!


Останні новини

Thumb_________.___.____.__.__________

Тематична екскурсія «Поетично-прозові ілюстрації українського народного декоративного мистецтва в творчості Тараса Шевченка»


Фотогалерея

Незвичайне День народження, або Дівич – вечір на Андрія


Миттєвості


Відеоматеріали

Пам'яті Катерини Білокур

  

    7 грудня 2014 року, в день Святої великомучениці Катерини, Національний музей українського народного декоративного мистецтва традиційно відзначав день народження народної художниці України Катерини Василівни Білокур. З нагоди 114 річниці в музеї відбувся ряд заходів. Долучилися до них і учасники Молодіжного туристичного клубу Святошинського району. Школярі підготували міні-виставу за мотивами біографії Катерини Василівни.

   Етнограф та фольклорист Наталія Лещенко додала до програмиі родзинку – народознавчу лекцію «День Св. Великомучениці Катерини, образ Гіпатії з Александрії та доля видатної художниці Катерини Білокур». Наталія також продемонструвала дітям традиційні ворожіння на Катерини. Малеча сприймала оповіді про давнину захоплено.

   Ліричним завершенням вечора став виступ Марії Федорівни Гараніної – пошановувачки творчості Катерини Білокур. У її виконанні прозвучали фрагменти з листів художниці. Магічним чином Марія Федорівна своїм прочитанням на якісь хвилини перенесла аудиторію уявою у Богданівку, до ще молодої Катерини Білокур, яка звіряла паперу свої переживання.

   Немає кращого способу вшанувати творчість Катерини Білокур, ніж продовжити пам’ять про неї серед молодого покоління. Ясні дитячі обличчя, що знову і знову повертаються до музею – найкраще тому підтвердження.