Білокурівський листопад

Дивовижна українська жінка Катерина Білокур. Наголошувати на тому, що вона геніальна художниця, немає потреби – її роботи говорять самі за себе.

Її твори кричать, співають, промовляють, викликають сльози. Я кажу не лише про живопис, а й про листи. Вони теж живийвитвір мистецтва. Наслідок бурхливого пристрасного духовного життя.

Коли читаєш ці листи, хочеться стискати Долоні Катерини Білокур у своїх долонях, погоджуватися з кожним її словом, яке вона промовляє із любов’ю до всього світу і до кожної окремої пелюстки, до кожного листочка, і до людини.

Сильна прекрасна українська жінка. Зшивала свої холсти із клаптиків, обходилася мінімумом матеріалів (художніх), щоб писати картини було зовсім мало часу. “Божевільна” – вважали односельці. Їм не дано було зрозуміти її пристрасть до життя і відображення його у творчості. Але сьогодні весь світ знає, що Катерина Білокур була так само “божевільна”, як Фріда Кало чи Поль Гоген, люди, що своїм життям та творчістю запалили цей світ новими кольорами.

Учасник Всеукраїнського конкурсу «Квіти, мої діти»

Яна Роздобудько. Донецьк, 2005 рік.

До 115 річниці від дня народження народної художниці України

Катерини Василівни Білокур

протягом листопада

запрошуємо взяти участь у програмі

«Білокурівський листопад»,

яка пропонує

безкоштовні екскурсії та виїзні лекції

«Життєвий та творчий шлях Катерини Білокур»

щосуботи о 12:00 (лише екскурсії), всі інші дні у зручний для вас час

Обов’язковий попередній запис за 3 доби!

тел.: 280-36-93; (068) 778-02-70; (066) 675-72-68

е-mail: novmuz@ukr.net сайт: www.ukrmuzey.com

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2.