«Катерина Білокур. Мистецтво жити на землі»

Аби вшанувати геніальну доньку України,

7 грудня 2015р. о 15:00,

в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

відбудеться вечір пам’яті, до 115-річниці

з дня народження народного художника України Катерини Василівни Білокур

«Мистецтво жити на землі»

7 грудня 1900 року в день святої великомучениці Катерини Бог подарував Україні і світу Катерину Василівну Білокур – художницю, яка свої полотна щедро засівала мальвами, калиною, жоржинами, барвінком, крученими паничами, соняшниками, колоссям жита, пшениці, нагідками, ромашками, чорнобривцями – садовими та польовими квітами рідної землі.

Залишивши по собі картини – квіти-діти, які дивують, хвилюють, вражають усіх, хто їх хоч раз бачив у музеях країни, Катерина Білокур була наділена ще й неабияким даром художнього слова і могла б, при сприятливих обставинах, подарувати українській літературі шедеври малої прози. Свідченням чого є її епістолярна спадщина зібрана у книзі М. Кагарлицького «Листами, мов зорею, засвітилася».

Цінність кожного митця (художника, музиканта, письменника) визначається відповідністю творчості і біографії, адже дуже часто високі ідеали та зразки творчості дисонували з ганебними сторінками біографії. І тут наша землячка теж на висоті: вона створила свою житейську філософію, аскетичну за формою та естетичну за змістом, і була їй вірною до кінця. Заради таких людей, як Катерна Білокур, які є виправданням українства перед Лицем Божим, Господь помилує всіх нас.

І зараз Катерина Білокур, там – в Небесній Україні – продовжує малювати свої шедеври і вони враз оживають, тому що для Бога нічого неможливого немає.

Музей багато років пропагує Катерину Білокур - письменницю. За її листами були створені, літературно-музичні, документально-художні композиції, моно вистави, вистави. Усіх бажаючих, протягом листопада, музей запрошував  долучитися до програми «Білокурівський листопад». Відвідувачам пропонували безкоштовні екскурсії та виїзні лекції «Життєвий та творчий шлях Катерини Білокур». З нагоди 115-ої річниці від дня народження Катерини Білокур на сайті музею започатковуємо рубрику «Квіти, мої діти».

Натхнена творчість К. Білокур, нелегкий життєвий шлях, неабиякий літературний дар, надихнули багатьох шанувальників творчості мисткині до створення різних за жанром творів, присвячених художниці.

Програма цього вечора покликана показати бачення творчості Катерини Білокур очима студентів та маленьких школяриків:

-  художньо-дукументальна композиція «З недолею один на один», яку підготували студенти Київського обласного училища культури і мистецтв;

-  уривки з листів художниці звучатимуть у виконанні учнів 3-го класу Ліцею міжнародних відносин № 51;

-  твори українських і зарубіжних класиків виконають студенти Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського

Вхід вільний!

Наші контакти:

тел.: 280-36-93, 066-675-72-68, 068-778-02-70

Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2.