Календар подій

12 жовтня - 1 листопада

«Андрій Пушкарьов. Птах та вершник як провісники свободи»


Останні новини

Thumb_dsc07115

«Експонат на канікулах» Покажемо музейні закутки де відпочивають наші експонати

Thumb______._________________________

Акція «Навколомузейне літо» Творчі пленери, виставка ваших робіт, приємні емоції


Фотогалерея

Незвичайне День народження, або Дівич – вечір на Андрія


Миттєвості


Відеоматеріали

Всеукраїнський соціальний науково-освітній проект «Повернення до джерел»

 

Обгрунтування та концепція:

   В епоху суцільної урбанізації та космополітизму у людини виникає природна потреба культурної приналежності. Культура України, порівняно з іноземними віяннями, з’являється в інформаційному просторі не часто і є не такою доступною. Отже наші діти часто вбирають не свою культуру, формують світобачення переважно на основі чужоземної. Граються в чужі ігри, захоплюються іноземним мистецтвом, не знаючи власного, вивчають чужоземний “феншуй”. Культура української землі сягає традиціями в доісторичні часи, має свої унікальні особливості, є прекрасною перлиною на тлі світової. Та її основа, через історичні перипетії, збереглась переважно у фондах музеїв, архівах, центрах дослідження. Сьогодні завдання людей, що вивчають та зберігають культурну спадщину України повернути її нащадкам нації. Тому науково-освітнім відділом музею в 2010 році започатковано соціальний проект “Повернення до джерел”.

   В центрі уваги нашого проекту учні та студенти з районів, віддалених від великих міст, художні смаки яких формуються в умовах відсутності будь-яких альтернативних можливостей.

   Наша мета сформувати просвітницький рух, основою якого стане українська культурна спадщина; відроджувати народні традиції в місцевості їх первісного побутування; проводити культурно-просвітницьку роботу серед сільської молоді та залучати її до народознавчої роботи; продовжувати експедиційну діяльність з вивчення місцевого фольклору, етнографії та народного мистецтва.

   Методи: лекції; тренінги; концерти; майстер-класи;

проведення всеукраїнських музейних конкурсів на теми народного мистецтва; виставки;

історико-етнографічні дослідження із залученням сільської молоді; просування народних майстрів та умільців із сільської місцевості;

проведення на базі музею дискусійних зустрічей для молодих дослідників народної культури; екскурсії в музеях Києва.

   Учасниками проекту, на громадських засадах, можуть стати: майстри традиційного українського мистецтва, фольклористи, етнографи, історики, журналісти та волонтери.

   Разом ми сформуємо цілісне уявлення про українську народну культуру та мистецтво в учнів та студентів сільської місцевості, пробудимо бажання до її вивчення. Через дитину, як медіатора, зможемо повернути українські традиції до активного життя.

 

Автори проекту: Галина Безкоровайна, Наталка Лещенко.

 

Запрошуємо до співпраці в рамках проекту!!!

 

Наші контакти: тел.: 280-36-93; (068) 778-02-70; (066) 675-72-68

е-mail: novmuz@ukr.net

адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 2.